останні новини
04-10-2019Поживні середовища HiMedia (Індія). Відтепер оптові ціни!!!                                             
01-10-2019NEW!!!  ІФА набір для кількісного визначення антитіл класу IgG до вірусу КОРУ EQUI Measles verus IgG 
30-09-2019НОВИНКА! Стандартні еритроцити!
27-09-2019

Influenza A+B One-step Assay (20 tests) виробництва NovaMed, Ізраїль

                                             В наявності!!!

27-09-2019Ланцет (скарифікатор) ACTI-LANCE 
09-09-2016ТЕРМОКОНТЕЙНЕРЫ
09-09-2016Сумка - укладка лаборанта
09-09-2016Сумка-холодильник
наші контакти
(068) 963-85-45
(057) 712-12-40, 712-12-50
info@ladamed.com
ХромоСтрік як провідний метод сучасної лабораторної діагностики інфекцій сечовивідних шляхів

Інфекції Сечовивідних Шляхів (ІСШ) є найбільш поширеними гострими захворюваннями людини. Діагностика ІСШ складає значну частину практичної діяльності більшості мікробіологічних лабораторій і визначають вагому частку їхнього бюджету.

Велика кількість бактерій, що колонізують зовнішні статеві органи і передню уретру і здатних швидко розмножуватися в сечі, ставить проблеми правильної інтерпретації результатів бактеріологічного дослідження сечі. Тому для ідентифікації діагностики між істинним збудником і бактеріями резидентної мікрофлори, що потрапили в сечу, використовують методи кількісного визначення мікроорганізмів.

Стандартним методом кількісного бактеріологічного дослідження визнаний традиційний метод штрихового посіву зразка сечі на щільне живильне середовище за допомогою каліброваної петлі. Метод гарантує акуратний, точний кількісний підрахунок колоній, що виросли ізольовано, чим полегшує подальшу ідентифікацію збудника.

Головним недоліком методу є його дорожнеча, обумовлена: 1) витратами логістики при транспортуванні зразків сечі в мікробіологічну лабораторію, 2) витратами на спеціальні умови транспортування: охолодження, презерванти і т.д., 3) залученням дорогого професійного персоналу для складної і рутинної техніки посіву і інтерпретації, 4) вартістю часу технічного персоналу для виготовлення щільних поживних середовищ в умовах лабораторії.

Свого часу було запропоновано кілька експрес-методів для скринінгових обстежень, проте, їх застосування було обмежено низьким ступенем чутливості у випадках невеликого вмісту бактерій в сечі.

Винахід діпслайда концептуально змінив техніку бактеріологічного дослідження, значно спростивши процедуру посіву проб на результати дослідження. Впровадження методу діпслайда скоротило період отримання остаточних результатів, здешевило собівартість кожного обстеження і зробило інтерпретацію результатів доступною навіть непрофесіоналам. Перевагами цього методу є:

1) посів матеріалу безпосередньо на місці забору проби;

2) спрощення процедури транспортування або відсутність необхідності в транспортуванні зразків сечі в лабораторію і отримання результатів на місці;

3) зниження собівартості аналізу через економію часу, робочих рук, обладнання та матеріалів;

4) мінімальний контакт з інфікованим матеріалом;

5) відносна точність методу.

При явних перевагах, метод діпслайда має і ряд суттєвих недоліків:

1) проблематичність посіву незначних обсягів зразка;

2) небезпека виникнення помилково-позитивних результатів, обумовлених впливом пригнічують агентів, присутніх в сечі (антибіотики), при використанні великого обсягу зразка, абсорбує на агарових поверхнях;

3) складність отримання результатів при високих концентраціях мікроорганізмів в пробі: при концентрації мікроорганізму вже в 105 КФЕ / мл на поверхні агару спостерігається суцільний, зливний ріст колоній, що ускладнює діагностику змішаних інфекцій, ускладнює ідентифікацію збудників і вимагає виконання додаткових маніпуляцій по ізоляції мікроорганізму.

ДіпСтрік (Новамедіа Лтд., Єрусалим, Ізраїль) був спроектований на базі вже добре відомого діпслайда. Зберігаючи всі переваги методу діпслайда на всіх етапах його використання, ДіпСтрік значно спрощує і прискорює етапи отримання і інтерпретації результатів. ДіпСтрік є вдалою комбінацією переваг методу діпслайда і традиційної техніки розсівання матеріалу, що надає методу економічну і професійну досконалість. Унікальний механізм розсівання і откаліброванність засіваючих елементів ДіпСтріка дозволяють отримати чіткий і однозначний результат про кількість і видах мікроорганізмів у зразку, навіть при високих концентраціях мікроорганізмів (107 КФЕ / мл), не вдаючись при цьому до додаткових ізоляційним маніпуляціям.

Поєднання зазначених переваг надає методу специфічність і чутливість традиційного методу і в 99% корелює з його результатами.

Крім того, на відміну від своїх попередників, ДіпСтрік дозволяє значно спростити і прискорити ідентифікацію збудника, використовуючи ферментативну специфічність бактерій. З цією метою в поживні середовища ДіпСтріка інкорпоровані хромогенні субстрати, що дозволяють остаточно ідентифікувати мікроорганізм тільки на підставі кольору колоній.

Економічна ефективність методу проявляється при його масовому використанні. Порівняльні дослідження показали, що при використанні методу діпслайда, більш ніж в 30% випадків виникає необхідність в застосуванні додаткових тестів і маніпуляцій, що значно підвищує собівартість аналізу.

Застосування методу ДіпСтрік виключає необхідність у використанні додаткових тестів і маніпуляцій, що скорочує час отримання остаточних результатів, економить робочий час технічного персоналу, обладнання та реагенти і тому ДіпСтрік є найбільш професійним і економічним методом.